GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 6732042
*
nr 673 2042
Keramik
7 del, Herend, Ungern
Kondition: Nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 17:21:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 12:53:44
1
900 kr
11/12 01:00:23
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herend herendi porcelánmanufaktúra keramik ungern ungersk ungerskt
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
*
Keramik
Kondition: Nagg
nr 673 2042
Keramik
7 del, Herend, Ungern
Kondition: Nagg
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/12 12:53:44 | 1 | 900 kr |
| 11/12 01:00:23 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herend herendi porcelánmanufaktúra keramik ungern ungersk ungerskt
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:13 -
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57



